2. stupeň - Období od 30.11. do 22.12.2020

ZÁKLADNÍ ŠKOLA

• výuka pro 9.ročník bude od 30.11. do 18.12. probíhat prezenčně (žáci chodí do školy)
  • výuka pro 6., 7. a 8.ročník bude na směny (polovina tříd se bude jeden týden vzdělávat ve škole – prezenčně, druhá polovina doma distančně, druhý týden se třídy prohodí).

Konkrétně to znamená:

• od 30.11. do 4.12. chodí do školy třídy 6.A, 6.B, 7.A, 7.B, 7.C
  • od 30.11. do 4.12. se vzdělávají distančně (doma) třídy 6.C, 8.A, 8.B, 8.C
  • od 7.12. do 11.12. chodí do školy třídy 6.C, 8.A, 8.B, 8.C
  • od 7.12. do 11.12. se vzdělávají distančně (doma) třídy 6.A, 6.B, 7.A, 7.B, 7.C
  • od 14.12. do 18.12. chodí do školy třídy 6.A, 6.B, 7.A, 7.B, 7.C
  • od 14.12. do 18.12. se vzdělávají distančně (doma) třídy 6.C, 8.A, 8.B, 8.C
  • od 21.12. do 22.12. mimořádné vánoční prázdniny

• Výuka probíhá podle rozvrhu (prezenčně i distančně).
  • Do školy na prezenční výuku nebo konzultace mohou jen žáci, kteří nevykazují známky respiračního onemocnění a nemají zvýšenou tělesnou teplotu.
  • Při prezenční výuce platí v hudební výchově zákaz zpěvu
  • Při prezenční výuce platí v tělesné výchově zákaz cvičení (podle počasí budou realizovány procházky nebo náhradní výuka ve třídě). Pokud hodina TV vychází na poslední vyučovací hodinu, žáci končí dřív (v 13.00) a půjdou podle daného časového harmonogramu na oběd.
  • Žáci zůstávají po celou dobu pobytu ve škole ve své třídě s výjimkou výuky jazyků, informatiky, techniček a vaření. V těchto učebnách žáci po příchodu provedou dezinfekci rukou, vyučující vždy po skončení hodiny řádně vyvětrá.
  • Povinně volitelné předměty (pro 7. – 9.r) budou probíhat jen DISTANČNĚ
    • zdůvodnění: ve třídách musí být zachována homogenita, žáci se nesmí ve výuce míchat z různých tříd
      • v našich podmínkách organizačně nerealizovatelné
  • distanční výuce platí stále nastavená pravidla. Hlavní infomační kanál je i nadále Edookit, videokonference probíhají přes MS Teams.
  • Žáci mohou být vyučujícím vyzváni do školy na individuální konzultace (prostřednictvím zprávy v edookitu)

VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ

• koná se prozatím pouze se středeční skupinou, a to od 9. 12. 2020 - od 13,15 hod. v učebně 4.B (hlavní budova)

ŠKOLNÍ KLUB

• výjimečně otevřen jen pro žáky 5.ročníku
  • pro žáky 2.stupně bude zavřený

ŠKOLNÍ BUFET

• nebude v provozu

ŠKOLNÍ JÍDELNA - informace platí jen do 4.12.2020

• v provozu pro žáky i veřejnost, s níže uvedenými opatřeními (omezeními)
    • školní jídelna umožní odběr obědů v rámci školního stravování (za dotovanou cenu) všem žákům

A) Žáci ve škole – prezenční výuka

• 6. až 9. ročník
    • žáci mají možnost sníst oběd ve školní jídelně.
      • odnos obědů do jídlonosičů je u žáků těchto ročníků zakázán
    • čas stravování:
        • dle rozvrhu – téměř totožné, jak v době standardní školní docházky

B) Žáci domadistanční výuka

• 6. až 8. ročník
    • žáci mají možnost si oběd POUZE odnést v jídlonosiči, a to ve stanoveném čase
      • od 10,45 do 11,30 hod.,
      • poté až od 13,45 do 14,15 hod.
      • výdej jen u okénka - příchod ze dvora

C) Cizí strávníci

• časy vymezené pro odběr obědů do jídlonosičů
    • od 10,45 hod. do 11,30 hod.
      • výdej jen u okénka - příchod ze dvora

ROUŠKY (doporučený počet roušek 3ks na den)

• Žáci i zaměstnanci musí mít ve všech prostorách školy roušku, a to po celou dobu výuky včetně přestávek (výjimka – konzumace jídla a pití)

Vážení rodiče, jakkoliv vnímáme obavu některých z vás poslat děti zpět do školy, jsme přesvědčeni, že standardní výuka bude mít pro vaše děti velký význam. Nikdo z nás si netroufá předpovídat, jak bude situace vypadat po vánočních prázdninách. Každý den strávený prezenční výukou ve škole tak může mít z tohoto hlediska velkou přidanou hodnotu.

Uděláme vše pro to, aby v rámci reálných možností, které naše škola má, byla míra zdravotního rizika pro vaše děti co nejmenší.

Mgr. Jaroslav Vysloužil – ředitel školy