Škola v přírodě 4.C

Ve středu 18.4. ráno celá naše třída odjela autobusem na školu v přírodě. Cesta trvala necelé dvě hodiny přes vesnice a města. Přivítání na Rychtě bylo po dlouhé cestě velmi milé. Hlavní vedoucí jménem Jana nás provedla celým zařízením a poté nás odvedla do jídelny na moc dobrý oběd. Po obědě nás zavedli do našich pokojů, abychom se ubytovali a vybalili si zavazadla. Potom nás čekal přírodovědný program u rybníka a lesa. Chytali jsme hmyz a zkoumali jeho druh. Večer na nás čekalo seznámení se zvířátky. Každé zvířátko jsme si mohli podržet a pohladit, pokud jsme se nebáli. Nikomu se nechtělo spát, ale nakonec přece jen všichni usnuli.

Ráno se všichni sešli na rozcvičku. Poté jsme se sbalili na velkou tůru. Cestou tam jsme v autobusu drželi Bobříka mlčení, všichni vydrželi. Byli jsme v lese i v jeskyních. Vrátili  jsme se velmi unavení  a proto jsme si po obědě pořádně zdřímli. Měli jsme za úkol vymyslet vlajku a hymnu našeho pokoje. Všem se to moc povedlo. Večerní stezku odvahy celá třída úspěšně absolvovala.

V pátek ráno jsme začali balit a už jsme se těšili domů. Dopoledne jsme hráli hru na sestavení potravních řetězců. Pak jsme měli přednášku o invazi zvířat i s poučnou hrou. Potom jsme obdrželi odměny za soutěže. Dobalili jsme věci, šli na oběd a po chvíli přijel autobus. Museli jsme se s Rychtou rozloučit. Všichni budeme vzpomínat na krásný pobyt na Rychtě!!!

Děkujeme rodičům za sponzorské dary:  panu Kozákovi, paní Kynclové, panu Chrástkovi, panu Semerádovi.

Za celou třídu zapsala Emma Střelcová, Linda Kadrnková, Michaela Kopecká