Adaptační dny pro 6.třídy

První týden v září byl pro naše dvě šesté třídy ve znamení vzájemného poznávání a stmelení nových kolektivů. Žáci se seznamovali nejen s novými spolužáky, ale také s novými učiteli. Pomohly jim v tom adaptační dny, které připravily naše speciální pedagožka a školní psycholožka.

Každá třída strávila jeden den mimo školu v Centru volného času Pavučina, kde se prostřednictvím her a aktivit zaměřených na spolupráci postupně seznamovali a upevňovali své nové kolektivy. Žáci bývalých pátých tříd společně s novými spolužáky prožili den plný zábavy, který jim pomohl vytvořit první společné zážitky a překonat počáteční ostych.

Adaptační dny jsou na naší škole tradiční akcí pro žáky šestých ročníků, která jim pomáhá se rychleji zapojit do nového kolektivu a začít školní rok s pozitivními zkušenostmi.