Základní informace pro rodiče k zahájení školního roku 2024/25

První školní den – pondělí 2. září 2024:

• Školní rok bude zahájen 2. září 2024 v 8,00 hod.
  • Otevření školních budov – od 7,40 hod.

• Žáci 1.A,B a 6.A,B (společně se svým doprovodem), přijdou na školní dvůr, kde proběhne od 8,00 hod. krátké slavnostní zahájení školního roku.
    • Vstup do dvora je z ul. Dvořákova
    • Místo setkání je stejné i v případě deště. V případě nepříznivého počasí by si třídní učitelé odvedli své žáky do tříd ihned, jakmile budou všichni přítomni.
  • Ostatní žáci přijdou žákovskými vchody do svých tříd – rozpis tříd v jednotlivých budovách je na webu školy:  https://www.zshuskom.cz/rozmisteni-trid-tridni-ucitele
    • Každá budova má svůj hl. vchod.
  •  První školní den si nemusí žáci nosit přezůvky – nebudou se přezouvat.
  • Ukončení prvního dne – během první vyučovací hodiny.
    • U prvního ročníku to může být o něco déle.
  • Školní družina bude v provozu již tento den (2. 9.), a to až do 16,30 hod.
    • Týká se jen žáků 1. až 4. roč.
    • Vychovatelky si převezmou děti ze tříd ihned po ukončení úvodní hodiny
    • Pokud rodiče budou chtít ponechat děti v družině, je nutné je vybavit přezůvkami již tento den.
    • Umístění oddělení školní družiny.
        • 2.A, 3.B a 3.C -  hlavní budova – ve třídách 2.A a 3.C
        • 1.A, 1.B, 2.B, 3.A a děti ze 4.roč. – budova 1. stupně (holubník)
  • Školní klub je z důvodu havárie vody přestěhován do náhradních prostor v rámci školy (vchod pro žáky bude vedle sborovny a bude označen)
  • Obědy
  • Učební pomůcky:
    • 1. stupeň – většinu pomůcek již mají žáci ve škole nachystánu, postupně jim budou rozdány, případně bude učiteli ještě vše během začátku září upřesněno.
    • 2. stupeň – 6. ročník + všichni noví žáci všech ročníků: v následných dnech budou žáci průběžně svými učiteli informováni o učebních pomůckách, které si mají pro nový školní rok pořídit.
    • 2. stupeň – 7. až 9. ročník – informace o potřebnosti učebních pomůcek obdrželi všichni žáci na konci školního roku prostřednictví zprávy v Edookitu.

Parkování osobních aut v pondělí 2. září 2024 – v okolí školy

• upozorňujeme rodiče na výrazně omezené možnosti parkování v tento den.

Prosíme rodiče žáků 1. ročníku, aby první školní den minimalizovali počty doprovázejících osob v budově školy. Své dítě samozřejmě mohou tento den osobně doprovázet jeho dva zákonní zástupci.

ÚTERÝ 3. září a STŘEDA 4. září

• V úterý a ve středu se uskuteční třídnické hodiny, budou řešeny organizační záležitosti (učebnice, předání šatních skříněk atd.)
  • Ukončení vyučování:
      • 1. roč. – v 11,35 hod., ale již v 10,40 hod. si všechny žáky přeberou od třídních učitelek vychovatelky ŠD.
      • Týká se i prvňáků, kteří nebudou chodit do družiny, i o ty bude samozřejmě postaráno, a to až do 11,35 hod., tedy do času ukončení poslední vyučovací hodiny 1. ročníku.
      • Žáci prvního ročníku budou mít několik prvních dnů „vyučovací část“ dne zkrácenu jen na 3 vyučovací hodiny. Ukončení „vyučovací části“ po třetí vyučovací hodině bude probíhat patrně až do 9. září. Jde o "adaptační období", po kterém již bude dodržován standardní stanovený třídní rozvrh. Bližší informace sdělí konkrétní třídní učitelky.
    • 2. až 5. roč. – v 11,35 hod.
    • 6. až 9. roč. – ve 12,30 hod.
  • Žáci se již budou ve škole přezouvat.
    • Žákům ze tříd v hlavní budově a na přístavbě 2. st. budou v průběhu 3. září přiděleny osobní skříňky, případně třídní šatní boxy,
    • žáci z budovy holubníku mají své šatny v přízemí tohoto objektu.
  • Rozvrhy všech tříd budou uveřejněny v Edokitu první týden v září – zde je taktéž upřesněna organizace vyučování včetně různých úprav úvodních dnů.
  • Rodičům nových žáků budou na konci srpna zaslány na jejich e-mail přihlašovací údaje do Edookitu.

Ve čtvrtek 5. 9. 2024 se uskuteční úvodní třídní schůzky 1. až 9. ročníku – vždy v kmenových učebnách konkrétních tříd - https://www.zshuskom.cz/tridni-schuzky-akce-pro-rodice

• Zahájení třídních schůzek:
      • 1. až 5. roč.: 16,00 hod.
      • 6. až 9. roč.: 17,00 hod.

ČTVRTEK a dny následné

• Vyučování bude probíhat dle stanovených rozvrhů.
  • Školní družina  – standardní provoz.
  • Školní klub – dočasně přestěhován do náhradních prostor

Školní jídelna – obědy

• Noví strávníci – doporučujeme zákonným zástupcům zastavit se v kanceláři jídelny ještě před začátkem školního roku. Zde si vyřídí nejen stravování, ale zakoupí si zde pro své dítě i čip, který je zapotřebí k odběru obědů a k otevření vchodů do školních budov.
  • Kontakty do kanceláře školní jídelny: https://www.zshuskom.cz/jidelna-kontakty

Kontakty na pedagogické pracovníky

Rozmístění tříd, třídní učitelé

Organizace školního roku – dny prázdnin apod.

Pronájem sportovní haly, tělocvičny