Evropský den jazyků na 2. stupni

V září jsme na 2. stupni základní školy oslavili Evropský den jazyků prostřednictvím projektu. Tento den je věnován podpoře jazykové rozmanitosti a my jsme se rozhodli, že ho oslavíme zábavnou formou. Angličtinářky připravily pro žáky 6. – 8. ročníku celkem 13 stanovišť, na kterých je čekaly různé úkoly zaměřené na angličtinu. Zároveň také využili své znalosti z historie, přírodopisu, zeměpisu i fyziky.

Žáci měli za úkol rozpoznat evropské státy podle obrázků a napsat jejich anglické názvy, nebo přiřadit historická data k událostem v angličtině. Procvičili si tak nejen angličtinu, ale i znalosti z jiných předmětů. Celý projekt navíc zahrnoval luštění přesmyčky, která prověřila jejich schopnost spolupracovat a přemýšlet v souvislostech

Úkoly žáky velmi bavily a úspěšně se jimi prokousávali. Tento den nám opět ukázal, že vzdělávání může být nejen užitečné, ale i zábavné!

Děkujeme žákům 9. ročníku za jejich pomoc při organizaci a asistenci u jednotlivých stanovišť.